Endometrioza. Lecz nie tylko o endometriozie, gdyż wszystko w organizmie jest ze sobą połączone, nic nie pracuje w separacji.


 Endometrioza. Lecz nie tylko o endometriozie, gdyż wszystko w organizmie jest ze sobą połączone, nic nie pracuje w separacji. 

Endometrioza jest diagnozowana jako jedna z częstych i powszechnych boleści manifestujących się w świętej przestrzeni kobiety - macicy. Jest stanem, w którym tkanka tworząca wyściółkę macicy rośnie w innych częściach miednicy, a także ciała. 
Podczas cyklu miesiączkowego jajniki produkują hormony, które inicjują zgrubienie błony śluzowej macicy nazywanej – endometrium. Endometrium jest „posłaniem” dla zapłodnionego jajka. Jeśli jajko niezostanie zapłodnione następuje przepływ czerwonej rzeki – krwi menstruacyjnej, która wypłukuje złuszczającą się warstwę macicy. U kobiet z występującą endometriozą, tkanka wyściełająca macicę wraz z częścią krwi cofa się do wewnątrz zagnieżdżając w tkankach miednicy. Ta niewłaściwie umieszczona tkanka reaguje na zmieniające się w czasie cyklu hormony. Zagęszcza się i łuszczy, z każdym krwawiącym cyklem, lecz tkanka - znajdująca się poza macicą nie jest w stanie przejść przez pochwę i wydostać się z ciała. Przepływ endometrium jest następnie uwięziony i może powodować stan zapalny i ostry, przewlekły ból w dole brzucha. Zmiany endometrialne umiejscowione w pochwie najpewniej potwierdzi badanie ginekologiczne. W innych miejscach macicy badanie – laparoskopowe. 


Ważne! Podobnie bolesne symptomy występujące przy endometriozie przedstawia - zespół drażliwego jelita. To ważne, aby potwierdzając diagnozę – endrometriozę wykluczyć inne przyczyny odczuwających boleści w dole brzucha. 

 Uzdrawianie endometriozy

Istnieje wiele metod, terapii leczenia endometriozy, na które każda kobieta reaguje inaczej. Dobranie wspierającej zdrowienie terapii jest kwestą indywidualną, podobnie jak naznaczenie przyczyn rozwoju endomitozy. 
Teraz skupię się na „metodzie”, która jedyne czego wymaga - to ciebie. Twojej obecność w sobie, oddalonej od zewnętrznych praktyk i metod. Gdyż jesteś indywidualna i indywidualna jest droga, którą przemierzasz. Informacje z zakresu metod leczenia wyczytasz w wielu księgach i z pewnością sama już wiele wiesz na ten temat. Jednak ja, tak najbardziej jestem wierna mocą, które drzemią w nas samych. Ty sama masz taką moc, która właściwie stosowana przyczyni się do procesu zdrowienia. Dzielę się tymi słowami z własnego doświadczenia, a także z obserwacji procesów zdrowienia pacjentów, których prowadzę. 

Pracując z kobietami jako naturopatka wspierająca je w procesie odzyskiwania zdrowia spotykam się z wieloma przypadkami. Słucham historii o podejmowanych próbach leczenia. O tym, jak kobiety czują się bezsilne po wypróbowaniu kolejnych metod, terapii, wsparcia medycyny konwencjonalnej, terapii naturalnych, które nie przyniosły zadowalających rezultatów. 
Po wnikliwej rozmowie z pacjentem układam wspierający, naturalny protokół zawierający indywidualnie dobraną dietę, naturalne suplementy, zioła, olejki. Zwracając uwagę pacjenta na to, że to, co wymienione powyżej jest tylko częścią terapii, a druga część, ta najważniejsza, jest do zrobienia w tobie! 
Bez względu jakiej choroby doświadczasz, z jaką nierównowagą w ciele się mierzysz, pełne uzdrowienie nie nastąpi jeśli nie odzyskasz siebie i nie przepuścisz przez ciało energii życia. 
Dysponuję wynikami, potwierdzonymi przypadkami, kiedy kobiety piszą wiadomości, wysyłają opisy badań, że mięśniak w macicy rozpuścił się, że torbiel z jajnika zniknęła, iż tym brakującym ogniwem do odzyskania zdrowia - jesteś ty sama. A choroba, której doświadczasz nie jest twoim wrogiem, jest częścią ciebie. 

Symptomy w ciele są drogowskazem - wysłuchaj, co chcą tobie przekazać.
Nie walcz z nimi, nie walcz sama ze sobą.
Został nam wdrukowany niesprzyjający zapis „walki z..”. Rozpoczynając jakąkolwiek walkę, już na wstępie przegrywamy.
Nierównowaga w ciele manifestująca boleści, jest informacją, że nie przepuszczasz przez siebie energii życia i jesteś od siebie daleko.
Nie ma ciebie w sobie, a kiedy nie ma właściciela w swoim królestwie, wejść może kto zechce.
Stwórz sprzyjające warunki, które będą wspierać odzyskiwanie zdrowia.
Zagłębiaj się w sobie i ogniskuj w miejscach dysharmonii w ciele. Przyjmując, nie wypierając.
Łagodząc boleści swoją obecnością i otulając światłem płynącym z serca.
Odżywiaj komórki ciała miłosną energią swojej obecności. Odżywiaj naturalnym pokarmem. Przepuszczaj przez ciało energie ziemi otrzymywaną z ziół, roślin.
Wylogowuj się na dłużej z rozpędzonego przemijania.
Zakotwiczaj się na dłużej w powolnym byciu, uważnym doświadczaniu.
Słuchaj siebie, ufaj sobie bądź sam dla siebie uzdrowicielem.

Przy występowaniu w macicy endometriozy, podobnie, jak przy innych zaburzeniach kobiecej przestrzeni, to ważne, aby ciało odżywiać zdrowym, naturalny, ekologicznym pożywieniem. Wspierającą dietę, jak również inne pomocne, naturalne terapie wspierające zdrowienie świętej przestrzeni kobiety odnajdziesz we wcześniejszych wpisach w temacie „Pałac jajników. Dojrzewanie i uwalnianie twórczego potencjału”, gdzie opisałam na przykład negatywny wpływ ksenoestrogenów. Nienaturalnych związków wytwarzanych przez przemysł atakujących zdrowie organizmu. Jak również w tekście „Święta przestrzeń kobiety, zdrowa macica”, w którym opisałam co znajduję się w środkach przeznaczonych dla kobiet – podpaskach, tamponach i jaki wpływ mają na macicę te niebezpieczne substancje. 
Odsyłam ciebie do wcześniejszych wpisów, gdyż jest to całość, która właściwie wykorzystana z pewnością przyczyni się do załagodzenia boleści płynących z macicy. 
Próbując naturalnie złagodzić objawy endomitozy wyeliminuj z diety pokarmy prowadzące do stanu zapalnego. 
Są nimi: Pasteryzowany nabiał, nieekologiczne mięso, przetworzona żywność, rafinowane cukry, kofeina, alkohol i zbyt duża ilość węglowodanów.
Wprowadź do codziennej diety produkty bogate w składniki przeciwzapalne.
Są nimi: warzywa liściaste, seler, buraki, brokuły, jagody, czerwona kapusta, żurawina, orzechy włoskie, olej kokosowy, nasiona chia, nasiona lnu, ziarna konopi, kurkuma, imbir. 

Stany zapalne utrzymujące się w organizmie blokują mechanizmy immunologiczne zakłócając pracę gruczołów hormonalnych. Przewlekłe stany zapalne pochwy, szyjki macicy, pęcherza moczowego i inne ogniska zapalne utrzymujące się w miednicy, jak również w ciele kobiety, w tym często diagnozowany stan zapalny gruczołu tarczycy - o naturalnym przywracaniu zdrowia tarczycy przeczytasz w wpisie „Zdrowienie tarczycy. Alchemiczna metamorfoza motyla”, są uważane za przyczynowo – skutkowy wyzwalacz endometriozy. 

Wzmacnianie układu immunologicznego 

Deficyt immunologiczny w ciele może powodować stany zapalne i nierównowagę hormonalną. Bardzo często osłabiony układ immunologiczny jest jedną z przyczyn rozwijania się w ciele choroby. 
W przypadku występowania endrometriozy, w pracy z pacjentkami również skupiam się na podniesieniu naturalnej obrony organizmu, aby siła biologiczna mogła samoistnie regulować stany zapalne przyczyniając się do uzdrowienia boleści związanych z rozwijającą się endometriozą. Pełny pomocny wpis o naturalnym podnoszeniu sprawności układu immunologicznego znajdziesz w tym miejscu „Wzmacnianie układu immunologicznego ścieżkami naturopatii. Naturalne eliksiry, miejsce mocy w ciele – Grasica”.

Narośl, patologiczne tkanki w macicy, w ludzkim ciele. 

Pamiętam, kiedy podczas wykładów na studiach w College of Naturopathic Medicine, wykładowca wyświetlał na tablicy slajdy, które przedstawiały różne narośla w organizmie człowieka: guzy, guzki, patologiczne tkanki. Obrazy nie były przyjemne, ale przyglądałam się im aby nie tyle zobaczyć, a poczuć z jakiej energii powstają, i co jest „nawozem”, który sprawia, że rozrastają się lub utrzymują długo. 
Kiedy wykładowca omawiał przyczynę ich powstania z medycznego punktu spostrzegania, a także naturalne metody, które mogą pomóc je rozpuścić, ja widziałam w nich niskie energie. Coś na wzór – destrukcyjnych odpadów, które zatrzymały się w ciele, na jego organach, tworząc narośl. Tak jakby zdrowa, świetlista komórka, odpowiedzialna za obfity stan zdrowia i energie w organizmie została zmutowana i przemieniła się w patogenną. A stało się tak, ponieważ powstał w ciele zacisk, skurcz. Ciało zaatakowały toksyny: utrzymujące się zakrzepy emocjonalne, trujące substancje. 

W każdym dniu jesteśmy mniej lub bardziej narażeni na różnego rodzaju trucizny, które oddziaływają destrukcyjnie na nasze ciało, myśli, emocje. 
Dlatego tak ważnym jest, abyś miał świadomość, co tobie służy, a co nie. 
Utrzymuj w sobie samo rozpoznanie. Pytaj siebie, a odpowiedzi odczuwaj. 
Ufaj swojemu wewnętrznemu głosowi. Swojej intuicji. 
Przyjmuj to, co do ciebie napływa. Zostawiaj to, co jest z tobą spójne, a to, co nie jest odłóż.
Oczyszczaj siebie każdego dnia, otulaj miłosnymi uczuciami, odżywiaj naturalnym pożywieniem. 
Przeżywaj dni wypełnione spokojem i w zaufaniu, że wszystko jest właściwe takie, jakie jest i dzieje się z jakiegoś powodu.
Cokolwiek robisz, szanuj siebie i świat, w którym żyjesz. Bo wszystko ma znaczenie w kosmicznej przemianie materii i każdy ma swoją rolę do odegrania nie klasyfikowaną w podziałach - dobra, lub zła. Gdyż  to, czego doświadczasz jest rozwojowe dla ciebie i całej planety. Nawet jeśli teraz tego nie rozumiesz, odkryje się przed tobą w momencie gotowości. 

Ostatnio natrafiłam na tekst objaśniający energię uczuć w skali rezonansu Schumana. Nie znam źródła jego pochodzenia, ale przecież bez naukowych badań samodzielnie odczuwamy, co dane uczucie w nas powoduje. 

Energia uczuć w skali rezonansu Schumana, wibruje w następujący sposób. 

Niskie wibracje:

Ból - 0,1 - 2Hz
Strach - 0,2-2,2Hz
Uraza - 0,6-3,3Hz
Rozdrażnienie - 0,9-3,8Hz
Zaburzenia - 0,6-1,9Hz
Gorący temperament - 0,9Hz
Wybuch furii - 0,5Hz
Złość - 1,4Hz
Duma - 0,8Hz
Megalomania - 3,1Hz
Porzucenie - 1,5Hz
Uczucie wyższości - 1,9Hz
Litość - 3Hz

Wysokie wibracje utrzymują:
Hojność - 95Hz
Dziękowanie - 45Hz
Wdzięczność (z serca) - powyżej 150Hz
Poczucie jedności z innymi osobami -144Hz
Współczucie od - 150Hz
Miłość, jedynie rozumiana - 50Hz
Miłość odczuwana - powyżej - 150Hz
Bezwarunkowa, uniwersalna miłość - od 205Hz i powyżej.

W ciele utrzymującym wysokie wibracje choroba nie ma sprzyjających warunków, aby się rozwinąć i utrzymywać. Dlatego tak ważnym jest, aby pielęgnować w sobie wysoko wibracyjne uczucia i promieniować nimi na innych i tło planety.

Recepty ze skrzyni łąk

Z wszelkich pomocnych naturalnych środków, to zioła, są mi najbliższe. Gdyż ziemia je rodzi przekazując rośliną substancje odżywcze. Słońce i światło gwiazd otulają rośliny przekazując im swoją energię. A człowiek i zwierzęta mogą te rośliny spożywać dla swojego zdrowia. One pomagają w procesie zdrowienia, jak również w utrzymywaniu zdrowia. 
Podczas leczenia endometriozy zaleca się stosowanie ziół pomagających wydzielanie progesteronu. Takimi ziołami są: Niepokalanek pospolity, ruta zwyczajna, wrotycz pospolity, przywrotnik, hizop. 
Osobiście polecam zapoznanie się z mieszankami ziołowymi Ojca Klimuszko, więcej możesz przeczytać w tym miejscu – Zioła Ojca Klimuszko. Istnieją opracowane zestawy ziół, dostosowane do różnych chorób w ciele.
Pacjentki potwierdzają ziołową skuteczność w wspieraniu zdrowienia macicy, jak i innych kobiecych dolegliwości. 
Przy stosowaniu ziół należy pamiętać, że oddziaływają one na całość organizmu i mają wpływ na przyjmowane leki. Dlatego jeśli zażywasz środki farmakologiczne przed zastosowaniem ziołowej mieszanki zapoznaj się z właściwościami ziół, i ewentualnym ich działaniem na przyjmowane lekarstwa.  

Proces zdrowienia 

Proces zdrowienia u każdego przebiega inaczej. Chociaż niesie ze sobą kilka podobnych reakcji, to każdy organizm może różnie reagować na zalecane metody wspierające odzyskiwanie zdrowia. Gdyż wszelkie naturalne środki wcale nie muszą sprawdzać się u wszystkich. Bo to, co jednemu pomoże, drugiemu może zaszkodzić. 
Z doświadczenia wiem, że najskuteczniej proces zdrowienia przebiega jeśli osoba, pacjent, zostaje potraktowany indywidualnie. W pierwszej kolejności skupiam się na tym, abyś poznał swój organizm i nauczył się rozpoznawać wysyłające przez ciało sygnały. Dlatego nie lubię wyliczać ogólnych zaleceń i wystawiać pudełeczka pełnego suplementów, które zalecane są przy występującej w ciele chorobie. Gdyż dobranie dawki szerokiego pola suplementów, w tym witamin, minerałów, jest indywidualną kwestią, jak również skuteczność tych pigułek. Dziś na rynku istnieje wiele „naturalnych środków”, które mają niewiele wspólnego z rzeczywistym potencjałem wykorzystywanych w nich substancji. To ważne aby źródło, z którego nabywasz suplementy, naturalne eliksiry, było sprawdzone i uwierzytelnione certyfikatem. 
Ponadto, nie traktuję zdiagnozowanej choroby - w tym przypadku endometriozy, jako oddzielnej boleści zamanifestowanej w ciele. Wszystko w organizmie jest ze sobą połączone, nic nie pracuje w separacji. Więc odczuwane nieprzyjemne symptomy mogą mieć różne źródło powstania. Pracuję holistycznie starając się odnaleźć główną przyczynę nierównowagi w ciele. 
Nierównowaga - określana chorobą, rozwija się dużo wcześniej, na głębszych poziomach. Kiedy niezostanie zmienione w tobie wewnętrzne pole energii podlewanej myślami, ta nierównowaga – choroba, będzie miała sprzyjające warunki, aby rozwijać się i utrzymywać w ciele. 
Dlatego, kieruj siebie do źródła, 
Bo tam, w głębinach siebie kryją się odpowiedzi na wszystkie twoje pytania. 
Pozwól sobie na odczuwanie. 
Pozwól energią przez ciebie przepływać i dla ciebie pracować. 
Oddychaj i przepuszczaj przez siebie energie życia. 

Spokoju i zdrowia 

Anna Ras Menet