Święta przestrzeń kobiety – Zdrowa macica


Macica jest sakralnym kwiatem kobiety ułożonym po środku jamy miednicy mniejszej. Jest przestrzenią, którą wypełniają jajniki połączone z jajowodami tworząc najwrażliwsze skupienie układu hormonalnego. 
Macica jest kanałem, przez który przechodzi nowe życie. Jest bramą do innych wymiarów. W bliskim splocie uczuć, dotyków płynących z nagich ciał, macica odczuwa głęboką przyjemność promieniującą na całe ciało i przyjemność daje.
W macicy przez dziewięć miesięcy rozwija się nowe życie, które w momencie swojej gotowości kobieta wydaje na świat. Kobieta jest tą, która rodzi. Rodzi nie tylko potomstwo, ale urzeczywistnienia swoich wizji. Kielich Róży jest naczyniem, z którego wypływa kobieca twórczość. Artystyczny pierwiastek kobiecego dialogu z jej esencją, rodzoną dla niej i dla innych.
Czasami w świętej przestrzeni kobiety rozwija się narośl - medycznie określana mięśniakiem. Mięśniak rozwija się na ścianie jamy macicy, jego wielkość jest porównywana do wielkości tygodni płodu. Wielkość mięśniaków zmienia się wraz z cyklem menstruacyjnym i okresem życia, w którym kobieta jest. Narośl na ścianie macicy rzadko przeistacza się w postać nowego tworu, nie mniej - nie należy jej lekceważyć, a regularnie monitorować dążąc do tego, aby stała się niepotrzebna. Aby naturalnie rozpuściła się, zniknęła.

 Ciało z nami rozmawia informując nas drogą symptomów o tym, co w nim zachodzi. Mięśniaki mogą manifestować swoją obecność w macicy po przez silne bóle w podbrzuszu, obfite, nieregularne krwawienie, częste oddawanie moczu. Powiększony, dolny pas podbrzusza. Lecz mięśniaki nie zawsze dają czytelne objawy, ich obecność ujawniają przeprowadzone badania ginekologiczne. 

Rozpoznanie  

Kiedy badanie ginekologiczne potwierdziło mięśniaka w macicy, jeśli czujesz, że chcesz, przystąp do procesu uzdrawiania - świadomie zadecyduj w jaki sposób chcesz uzdrowić swoją macicę. Wybierz terapie, wsparcie, spójne z twoimi odczuciami i dla swojego dobra.
Ja ze swojej strony nie tylko jako – Naturopatka pracująca z wieloma różnymi kobiecymi przypadkami, ale przede wszystkim jako kobieta, która rozpoznała w sobie świętą przestrzeń kielicha róży. Przedstawię tobie naturalne, intuicyjne, zdrowotne podpowiedzi, które połączone w całość przyniosą uzdrawiający efekt w macicy i w całym ciele. 

Zaspokojenie wewnętrznej potrzeby tworzenia – Kreatywność

„Kobieta jest tą, która rodzi”. Dlatego wciąż nieustannie wyrażaj swoją esencję w twórczym przejawie, słuchając szeptów serca i jego pragnień. Rób to dla samej siebie, dla zaspokojenia swoich twórczych potrzeb. W życiu, tak jak i w tobie zachodzi nieustanna potrzeba płynności.
A płynność, jest przepływem torującym drogi do ciągłych zmian. 

Płynność jest wymianą. 
Oddaniem i otrzymaniem. 
Otrzymaniem i oddaniem. 
Przeżywasz swoje życie, w każdej chwili coś otrzymując, lecz to co do ciebie napływa, nie może być zatrzymane. Bo jeśli jest zatrzymane przepływ zastyga, tworząc fizyczną, energetyczną narośl. W ten sposób rosną w ciele (polipy, mięśniaki, torbiele, guzy i inne boleści). W ten sposób budują się na drodze życia przeszkody, trudności. Są nimi odłożone zbiory uczuć, emocji, toksyn środowiskowych, energetycznych, żywności. Niewyrażone pragnienia, nierozwinięte namiętności. Niedokończone sprawy. Przemilczane słowa. 
Życie jest energią w ruchu. Energią, która musi płynąć ~ zachowując ciągłość napływających zmienności. 
Tak jak dzień napływa po nocy. Wydech po wdechu. Przypływ po odpływie. Narodziny człowieka w gotowości jego rozwoju. Kwitnienie roślin, po klinicznej śmierci zimy. 
Płyną łzy, płynie krew, płynie pot i tysiąc innych sekrecji. 
Płyną myśli, słowa, dźwięki, ruchy, uczucia. 
Niczego nie zatrzymuj! Nic nie jest nam dane na stałe.
W każdym momencie uwalniaj siebie płynnie życie przeżywając. 

W kielichu róży mieści się najgłębsza jaźń kobiety, jej wewnętrzny świat, który pragnie wypływać na zewnątrz. Jeśli coś w sobie trzymasz, puść wolno. Wyraź to, w taki sposób jaki czujesz, że chcesz wyrazić. 

Energetyczna i higieniczna czystość

Kiedy kobieta krwawi, w comiesięcznym cyklu z jej łona wypływa czerwona rzeka. Aby krew nie zostawiała śladów na ciuchach, materiałach, kobieta najczęściej osłania bieliznę podpaskami, wkładkami lub wsuwa do pochwy tampony. Lecz to, z czego (ogólnie dostępne) produkty przeznaczane dla kobiet na czas krwawienia są wykonane, nie sprzyja zdrowiu Kielicha Róży.
Kilka substancji znajdujących się w podpaskach, wkładkach, tamponach: Bawełna przeznaczona do ich produkcji nie jest organiczna, więc można w niej znaleźć pestycydy, jak również związki halogenoorganiczne, które mogą wywoływać alergię, stan podrażnienia, pieczenia, swędzenia. W środkach do higieny intymnej znajduje się formaldehyd, a watę, która wchodzi w skład podpasek, wkładek, tamponów, wybiela się w chlorze i innych rozjaśniaczach. 
Dobra nowina jest taka, że z pomocą napływa coraz więcej naturalnych produktów, podpasek, wkładek z bawełny ekologicznej. Kubeczki menstruacyjne, materiałowe podpaski wielokrotnego użytku, bielizna menstruacyjna. Gąbki menstruacyjne sprawdzające się znacznie przyjaźniej – jak popularne tampony.
Zachęcam ciebie do zrobienia osobistego rozeznania i odnalezienia najlepszego dla siebie naturalnego produktu stosowanego w cyklu krwawienia i innych momentów, które wymagają wkładek. 
Kiedy kobieta nie krwawi, w cyklu przed menstruacją i po menstruacji, zalecam i sama od kilku lat stosuję noszenie w Świętym, Kobiecym Miejscu – jajeczka Yoni. Więcej o jajeczku przeczytasz w wpisie Połącz się z mocą swojego ciała

Stosowanie jajeczka w przypadku obecności mięśniaka w macicy, jest indywidualną kwestią. Naturalne, organiczne oddziaływanie jajeczka Yoni z pewnością wpływa sprzyjająco na energię macicy. Uzdrawia Kielich Róży, napełnia żywą energią ziemi, równoważy pracę hormonów. Po przez ciągły - dla ciebie nieodczuwalny ucisk na ściankę pochwy, masuje wewnętrzne narządy ciała. Lecz, kiedy mięśniak jest duży, możesz odczuwać dyskomfort nosząc w sobie jajeczko. Dlatego sama przekonaj się, jak się z jajeczkiem czujesz. 

Pokarm dla macicy. Pokarm dla całego ciała

To czym siebie karmisz, ma wpływ na całe ciało fizyczne i jego poszczególne organy. Wybieraj pokarm, który służy twojemu zdrowiu i staje się naturalnym lekarstwem. 
Przy obecności mięśniaka w macicy układam dla pacjentki indywidualny protokół z zaleceniami dietetycznymi, biorąc pod uwagę całość stanu jej zdrowia. Pracując z pacjentem trzymam się zasady „Co jednemu pomoże, drugiemu może zaszkodzić”. Dlatego zlecenia w tym wpisie co do diety, suplementów, ziół, potraktuj informacyjnie. Osobiście odczuwając co tobie służy, a co nie. 
Istnieje jednak pewna ogólna zasada, przy nierównowadze ciała i chęci powrócenia do zdrowia - pacjent odstawia niekorzystne produkty i dodaje do codziennego spożywania pokarm wspierający powrót do zdrowia. 
Przy obecności cysty w macicy zalecam eliminację przetworów mięsnych o wysokiej zawartości tłuszczów. Jeśli spożywasz mięso, to najlepiej, jeśli będzie pochodziło ze sprawdzonego źródła. Ekologiczne, bez dodatkowych chemicznych substancji i hormonów, w tym estrogenów, których wzrost w organizmie sprzyja rozwijaniu narośli - nie tylko na ściankach macicy. 
Najlepiej ogranicz ilość spożywanego mięsa zamieniając białko zwierzęce, na białko roślinne.  

Nabiał. Pasteryzowane, nieorganiczne produkty mleczne mogą być bogate w sterydy, hormony i inne substancje chemiczne, które przyczyniają się do nierównowagi hormonalnej w organizmie, czego konsekwencją mogą być mięśniaki w macicy. 
Wybieraj nabiał organiczny, najlepiej nie pasteryzowany, ze sprawdzonego źródła. 

Cukier rafinowany. Spożywanie dużej ilości rafinowanego cukru sprzyja rozwojowi stanu zapalnego i wielu innym zaburzeniom zdrowia w organizmie, w tym nierównowadze hormonalnej. Cukier rafinowany najlepiej zastąpić surowym miodem (nie podgrzewanym), syropem z daktyli, syropem klonowy, cukrem kokosowym. Te rodzaje naturalnych słodzików odpowiadają mi najbardziej i używam ich do osładzania domowych deserów. 

Rafinowane węglowodany. Zrównoważenie pracy hormonów w organizmie obejmuje również eliminację rafinowanych węglowodanów. Rafinowane węglowodany, podobnie jak produkty wytwarzane z mąki pszennej powodują gwałtowny wzrost poziomu insuliny. Jak również, rafinowane węglowodany zostały pozbawione wszystkiego co w węglowodanach najcenniejsze, więc niosą puste kalorie i niewielką wartość odżywczą. 
To ważne, aby ziarna, ryż, kasze, które spożywasz były ekologiczny. Bez chemicznych substancji wpływających niekorzystnie na stan zdrowia całego organizmu. 

Wśród produktów do zredukowania występuje również alkohol i kawa.  

Na miejsce wyeliminowanych produktów spożywczych wstaw żywność, która stanie się dla ciebie lekarstwem. Odżywiaj się jedzeniem, które wesprze proces powracania do zdrowia, i będzie zapobiegać rozwojowi przyszłych narośli w macicy. 
Spożywaj żywność organiczną. Produkty, które są uprawiane bez użycia środków chemicznych, z jak najmniejszą ilością konserwantów.
Niech w twojej codziennej diecie znajdą się warzywa zielono liściaste. Z zielonych liści-warzyw najlepiej przygotuj odżywczy koktajl warzywny i spożywać go, jako jeden z posiłków. 
Dodaj do diety warzywa krzyżowe (Jeśli nie występuje niedoczynność tarczycy, lub Hashimoto). Warzywa krzyżowe wspierają detoksykację wątroby i pomagają zrównoważyć poziom estrogenu. 
Spożywaj pokarmy bogate w karoten. Po strawieniu posiłku organizm przekształca beta karoten w witaminę A, która sprzyja naprawie zdrowych tkanek, co jest pomocne w leczeniu mięśniaków. Beta-karoten znajdziesz w marchewce, jarmużu, słodkich ziemniakach, szpinaku. 
Wzbogać dietę żywnością o wysokiej zawartości żelaza. Mięśniaki czasami powodują, że niektóre kobiety tracą więcej krwi podczas cyklu menstruacyjnego, co w dłuższym czasie może doprowadzić do anemii. Aby naturalnie podnieść poziom żelaza, dodaj do diety rośliny strączkowe, lub wołowinę karmioną trawą. 
Nasiona, pestki, ziarna. Ważnym czynnikiem w procesie przywracania zdrowia macicy, jest równowaga hormonalna. Naturalnym wsparciem w drodze do zrównoważenia gruczołów hormonalnych są ziarna i pestki. Ułożyłam Śniadanie kobiety, w którym zastosowałam – obrót nasion. Naturalna terapia hormonalna z nasion lnu, sezamu i pestek dyni, słonecznika, uwalnia substancje odżywcze będące prekursorem produkcji hormonów w organizmie.  
Pełny opis naturalnego równoważenia hormonów znajdziesz w tym miejscu Hormony w równowadze 
Ziarna spożywaj pełne, nierafinowane, te po których czujesz się dobrze. 
Stosowanie się do wspierającej proces zdrowienia diety, z pewnością już po kilkunastu dniach pozwoli odczuć poprawę w samopoczuciu, przyczyniając się do leczenia mięśniaków w macicy. 

Suplementy, zioła, olejki  

Naturalną suplementację witamin i minerałów zalecam dopiero po zapoznaniu się z historią zdrowotną pacjenta podczas konsultacji. Jest to indywidualnie dostosowana terapia wspierająca odzyskiwanie zdrowia.
Nieszkodliwie podczas występowania mięśniaków w macicy, możesz wesprzeć się Niepokalankiem mnisim – Vitex – stosuj od cyklu owulacji, do menstruacji przez okres pół roku. Niepokalanek w naturalny sposób obniża estrogen, promując produkcję progesteronu. 
Do codziennych nawyków żywieniowych wprowadzić na pewien czas Ostropest. Zioło w kropelkach wspomoże detoksykację wątroby, pomagając zrównoważyć hormony.  

Olejki esencjonalne to subtelne, lecz o wielkiej mocy wsparcie dla ciała esencją pozyskiwaną ze świata roślin. Na występujący w macicy mięśniak pomoc przyniosą olejki z kadzidłowca, szałwii, tymianku. Kilka kropli olejków wmasuj w dół brzucha rano i wieczorem. Dodatkowo przed snem, kiedy położysz się do łóżka stosuj ciepły okład z oleju rycynowego. Okład z oleju rycynowego usprawnia krążenie w układzie limfatycznym, a także usprawnia pracę limfocytów - białych krwinek, które eliminują toksyny chorobotwórcze z organizmu, w tym mięśniaki. 
Niewielką ilość oleju rycynowego posmaruj podbrzusze, rozłóż w tym miejscy gazę lub pieluchę tetrową i przyłóż ciepły (nie gorący) termofor. Ciepły okład trzymaj nawet do godziny. 

Poczuj swoje ciało, rozpoznaj w nim blokady

Twoje ciało informuje ciebie czego potrzebuje, co lubi, a czego nie lubi. Kiedy jest eksploatowane ponad miarę swoich sił i mocy, wysyła tobie sygnały - zmęczeniem i innymi symptomami, abyś zostawiła wszystko i odpoczęła.

Odpoczynek jest bardzo ważny. Dystans do wszystkich codziennych obowiązków i zajęć. Poszanowanie symptomów ciała i jego potrzeb 

Wejdź w swoje ciało z poziomu odczuwania i rozpoznaj w nim napięcia. Napięcia są zablokowaną energią, która powoduje choroby. 
Pełna świadoma obecność w sobie. Opiekowanie się sobą, rozświetlanie swojego wewnętrznego pola jasną myślą, łagodnymi uczuciami, rozpuszcza bloki energetyczne przywracając w ciele równowagę. 
Rób to intuicyjnie, wyłącz umysł, wyostrz zmysły, słuchaj mądrości serca. Ufaj sobie i prowadź siebie po wewnętrznym królestwie swojego łona i serca. 
W jaki sposób ja to robię? Dzielę się opowieścią podczas spotkań na żywo. Warsztatach, wykładach, prywatnych sesjach. Gdyż jest to dłuższa treść z uwalnianiem ruchów spontanicznie wypływających z ciała. 

Tylko ty masz taką siłę, aby siebie uzdrowić, z zewnątrz mogą napływać sprzyjające, nakierowujące podpowiedzi. Przyjmuj te, które z tobą współgrają. Za resztę podziękuj i odłóż 

Zdrowienia i krainy łagodności

6 Marca w Irlandii, w nadmorskiej miejscowości Bray, odbędzie się wykład w temacie 
„Kielich Róży. Święta przestrzeń kobiety – Zdrowa macica”
Jeśli chcesz wziąć udział w wykładzie napisz do mnie annaras.menet@gmail.com lub po przez formularz – kontakt zaznaczając swój udział w wykładzie.