Pałac jajników. Dojrzewanie i uwalnianie twórczego potencjału


W świętej przestrzeni kobiety mieszczą się dwa perłowe organy w kształcie migdałów – anatomiczne określane jajnikami. Umiejscowione są pod jajowodami, po obu stronach macicy.
Perłowe organy produkują komórki jajowe, aby w okresie płodnym kobiety - podczas fazy owulacyjnej, uwolnić do jajowodu gotowe do zapłodnienia jajeczko. Jeśli nie dojdzie do zapłodnienia, komórka jajowa obumrze i zostanie wydalona ze strumieniem czerwonej rzeki podczas menstruacji.

W perłowych organach mieści się największa twórczość kobiety, która właściwie stymulowana rozwinie potencjał do narodzin dziecka, jak również do uwolnienia kreacji. Pozwól sobie, aby twórcza siła płynąca z jajników objawiała się po przez ciebie, w twoich codziennych działaniach. Wyrażaj swoją kreatywność we wszystkim co robisz, czego sobą dotykasz.
Jeśli będziesz przez siebie przepuszczać i wypuszczać do świata swoją twórczość, nie będziesz blokować tej energii w sobie - to twoje jajniki pozostaną zdrowe. Gdyż energia, która stymuluje wzrost jajeczek nie zatrzyma się w jajnikach – tworząc w nich narośl.
Bo kiedy będziesz siebie uwalniać, to w jajnikach, w macicy będzie stały przepływ. A przepływ jest drożnością do zdrowia, na każdym z poziomów - ciała, ducha, emocji.

Oddech jajników

Jajniki zawierają w sobie wielkie pokłady siły życiowej, a także nieustannie stymulują energię seksualną. Energia seksualna mieści w sobie twórczy płomień, uwalniany nie tylko podczas zbliżenia miłosnego, lecz na tej pęczniejącej energii można wykreować wielkie dzieła.

Kiedy się jej nie ugasi szybkim seksualnym zbliżeniem płynącym z pożądania, lecz z czułą namiętnością rozprowadzi po całym ciele. Energia ta zasili twórcze wyrażenie, płynące z głębin istoty, którą jesteś.  

 

Taoiści opracowali praktykę określaną „Oddechem jajników” polegającą na wykorzystaniu potężnej energii płynącej z jajników i przekierowywaniu jej do innych organów. Rozprowadzona po ciele energia z jajników zwiększa i poprawia poziom energii fizycznej, samopoczucia i kreatywności.

Jak rozprowadzać po ciele energię płynącą z jajników, opowiadam podczas spotkań na żywo – warsztaty, sesje indywidualne. Lecz poczuj sama w sobie pałac jajników i ogniskuj na nim swoją uważność. Pobądź w tej energii i intuicyjnie rozprowadź ją po ciele. 

 

Uwalnianie twórczego potencjału

 

Jeśli jest coś, o czym myślisz każdego dnia, za czym tęsknisz, co odłożyłaś na później, a to później trwa już długi czas… Bo nie potrafisz znaleźć w codzienności motywacji, czasu, przestrzeni, aby pozwolić temu płynąć. Zrób sobie tą przyjemność i zacznij uplastyczniać pragnienie płynące z głębin ciebie.

Nikogo nie musisz pytać - czy możesz, czy to jest ładne, czy to ma sens? W każdym dniu dawaj sobie przestrzeń na twórczy wyraz siebie. I być może pewnego dnia, tak cię porwie i zakręci, że pozostaniesz w tej przestrzeni na stałe. Stanie się ona dla ciebie nie tylko momentem, a codziennością. Usłaną urzeczywistnionym pragnieniem płynącym z esencji siebie.

 

Każdy twórca, z różnych dziedzin zaczynał od początku. Od pierwszego płótna, wiersza, piosenki…

 

Torbiele w pałacu jajników

 

Jajniki mieszczą w sobie „przestrzenie torbielowe”, które towarzyszą rozwijającemu się jajeczku, lub przebytej owulacji. Kiedy w comiesięcznym cyku rozwija się jajo, wokół niego powstaje wypełniona płynem przestrzeń odgradzająca dojrzewające jajeczko od masy jajnika. W czasie szczytu owulacji, kiedy jajo trafia do jajowodu, torbiel pęka, a jej płyn uwalniany jest do jamy miednicy. W comiesięcznym cyklu wraz z jajeczkiem rozwijają się małe torbiele, i jest to stan jak najbardziej naturalny. Lecz z komórek wypełniających jajniki, może rozwinąć się nie tylko nowe życie, małe, naturalne torbiele, ale również większa torbiel lub guzy.

Medycyna alopatyczna wyróżnia kilka rodzajów torbieli i przyczyn rozpalających pojawienie się i rozwijanie narośli w jajnikach. Ja pracując z pacjentami skupiam się indywidualnie na każdym przypadku, odnajdując przyczynę w ciele wewnętrznym – energii, emocjach, zablokowanym przepływie. Jak również w ciele fizycznym – stany zapalne, nierównowaga hormonalna, deficyt substancji odżywczych, nadmiar toksycznych.
Zwykle torbiele jajników są nieszkodliwe i same ustępują, ale czasami mogą stać się tak duże, że powodują uszkodzenie jajnika. Nigdy nie lekceważ rosnącej i długo utrzymującej się narośli na jajnikach, lub w macicy.

 

Jak pomóc naturalnie rozpuścić większą torbiel

 

W przypadku większych, długo utrzymujących się torbieli na jajnikach, wsparcie naturopatii jest podobne, jak przy mięśniakach w macicy. Pełny proces zdrowienia macicy opisałam w wcześniejszym wpisie „Święta przestrzeń kobiety, zdrowa macica”.

Gdzie ważnymi aspektami jest wspierająca naturalna dieta, energetyczna i higieniczna czystość, jak również odczucie swojego ciała i rozpoznanie w nim blokad.
W przypadku zdiagnozowania w jajnikach niewłaściwego utrzymywania torbieli należy zmniejszyć w organizmie ilość estrogenu.

Nadmiar estrogenu jest jednym z najczęstszych rodzajów nierównowagi hormonalnej, która może powodować zakłócenia owulacji, rozwój i utrzymywanie się narośli. Jednym z najlepszych sposobów na pozbycie się z organizmu nadmiaru estrogenów, jest zaprzestanie narażania się na ksenohormony/ksenoestrogeny.

 

Ksenoestrogeny - są to nienaturalne związki wytwarzane przez przemysł chemiczny. Działają jak estrogen, są bardzo aktywne i toksyczne. Przenikają przez skórę i gromadzą się w tkance tłuszczowej. Aby nie dopuszczać do siebie tych związków nie spożywaj produktów modyfikowanych genetycznie - najczęściej soja, kukurydza.

Jeśli jesz mięso i nabiał, to wyłącznie organiczny, ze sprawdzonego źródła. Unikaj również jedzenia pakowanego w plastik. Stosuj naturalne kosmetyki i naturalne środki czystości.

 

Natura nie pozostaje obojętna, kiedy ciało słabnie. Właściwie stosowana terapia naturalna przynosi wspaniałe rezultaty. Przy występujących na jajnikach cystach wsparcie w procesie uzdrawiania przyniesie królestwo roślin.

 

Zioła wspomagające zdrowienie Jajników

 

Właściwie dobrane i stosowane zioła odżywią układ hormonalny, zrównoważą hormony, uregulują owulację i prawidłowe krążenie w narządach rozrodczych. Jak również pomogą odtruć wątrobę w celu poprawy równowagi hormonalnej i metabolizmu estrogenu.

Torbiele jajników są uważane za stan „stagnacji” w ciele, zarówno w odniesieniu do wątroby, jak i krążenia w narządach rozrodczych.

 

Recepty ze skrzyni łąk

 

Korzeń maca - Maca to zioło płodności, które pomaga organizmowi wytwarzać progesteron i równoważyć hormony.

 

Korzeń Cohosh Black/ Korzeń Pluskwicy groniastej - Zioło to reguluje cykl menstruacyjny, jest jednym z najlepszych ziół do łagodzenia bólu jajników.

 

Nasiona ostropestu plamistego - Wspomagają równowagę hormonalną poprzez wsparcie wątroby. Ostropest pomaga wątrobie oczyścić się i zregenerować, a wątroba pomaga filtrować toksyny z organizmu, w tym nadmiar hormonów.

 

Terapia ziołowa wspierająca proces rozpuszczania torbieli na jajnikach

 

Pierwszym etapem terapii ziołowej jest wzmocnienie organizmu i oczyszczenie krwi naturalnymi siłami z królestwa roślin.

Wsparcie przyniosą:

Liść pokrzywy

Ziele rozmarynu

Korzeń ~ Żeń Szeń syberyjski

 

Po zakończeniu pierwszej ziołowej mieszanki, rozpocznij kurację oczyszczającą krew.

Wsparcie przyniosą:  

Koniczyna łąkowa - ziele

Mniszek lekarski - ziele

Łopian ziele

 

Drugim etapem terapii ziołowej, jest uzdrawianie jajników z torbieli. Przystąp do niego po zakończeniu wcześniejszej kuracji – wzmacniającej i oczyszczającej.

Składniki mieszanki:

Ziele rdestu ostro gorzkiego

Kwiat nagietka

Liść babki lancetowatej

Liść ostropestu plamistego

 

Proporcje roślin w równych ilościach - Jedna łyżeczka na szklankę wody.

Parzyć 15 minut pod przykryciem. Wypijać 3 x dziennie przed posiłkami. Przez okres 14 dni - pomiędzy cyklem krwawienia.

 

*Ziołowa mikstura od lekarza zielarza - Jerzy Drzewi

 

Olej rycynowy - W przypadku wystąpienia torbieli na jajnikach, jak i mięśniaków w macicy pomoc przyniosą okłady z oleju rycynowego. Zastosowanie okładów rycynowych opisałam również w wcześniejszym wpisie o zdrowieniu macicy. 

 

Co jednemu może pomóc, drugiemu może zaszkodzić. Informacje podane w wpisach są podpowiedzią, przedstawieniem niektórych naturalnych skarbów wspierających proces zdrowienia. Zioła, suplementy należy stosować po rozpoznaniu ich właściwości, gdyż niewłaściwie dobrane mogą zakłócić działanie przyjmowanych farmakologicznych środków. Najlepiej poradź się specjalisty w dziedzinie naturalnych terapii. Treść w wpisach, jest informacyjna, ujawniająca alternatywne możliwości. Lecz najwłaściwiej oddziałuje terapia dobrana indywidualnie. Protokół sporządzony na podstawie informacji pozyskanych z rozmowy z pacjentem.

 

Życzę zdrowia i krainy łagodności