Źródło zdrowia

Najcenniejszy jest taki pokarm, który odżywia ciało i duszę. Prosty naturalny, przygotowywany z intencją – Na Zdrowie!

Piekę chleb z czystych ziaren. Smaruje dwie kromki masłem lub pastą z avocado, nakładam pomidor, lub inne warzywo. Przyprószam odrobiną świeżo zmielonej himalajskiej soli i dodaje kilka ugotowanych na miękko przepiórczych jajek.

* Jaja przepiórcze posiadają łatwo przyswajalne i pełnowartościowe białka. Oraz więcej aminokwasów, witamin i minerałów od jajek kurzych. Zaletą jajek przepiórczych jest fakt, że nie uczulają. Dlatego jeśli zmagasz się z alergią na kurze żółtka, alternatywnie spróbuj jajek przepiórczych i zaobserwuj reakcje swojego organizmu. I tu kolejny przyjemny plus maleńkich jajek przepiórczych. Uznawane są za silny afrodyzjak.
Jajka najlepiej spożywać na surowo (ja nie potrafię) więc przygotowuje na miękko.

Takie śniadanie odżywia i dostarcza energii na cały dzień. Utrzymuje stan sytości na kilka godzin. Jest skarbnicą: Aminokwasów, minerałów, witamin, błonnika. Przyspiesza przemianę materii, spala tkankę tłuszczową, poprawia kondycje skóry, włosów, paznokci. Upiększa, uspokaja układ nerwowy, równoważy gospodarkę hormonalną, odżywia żywe komórki organizmu.

Zawiera pięć rodzajów kwasów tłuszczowych:
1. Omega9
2. Krótkie łańcuchy kwasów tłuszczowych
3. Omega6
4. Średnie łańcuchy kwasów tłuszczowych
5. Omega3
Tłuszczy tych potrzebujemy, aby gruczoły hormonalne pracowały w zgodzie i równowadze. Dlatego niezbędnym jest dostarczanie ich w codziennej diecie.

W skład chleba z ziaren wchodzą odrobinki na zdrowie. Płatki owsiane (najlepiej bez glutenu) słonecznik, pestki dyni, siemię lniane, sezam, nasiona konopi, babka płesznik, orzechy, bakalie, syrop z agawy, olej kokosowy, woda.

* Na szczególną uwagę zasługuje Babka Płesznik. Jest to roślinny błonnik witalny. Dobrodziejstwo dla naszego układu trawiennego. Pomocna przy dolegliwościach jelitowych, hemoroidach, wrzodach, zaparciach. Babki Płesznika przyspiesza procesy przemiany metabolizmu, co przynosi obniżenie wagi ciała.  Ponadto wyrównuje poziom cukru w organizmie, łagodzi objawy łuszczycy, trądziku różowatego.
Najlepiej dodawać ją do codziennej diety, zup, koktajli, posypywać sałatki, warzywa. Lub też pełną łyżkę z ziarnami rośliny zalać ciepłą wodą, wymieszać i wypijać dwa razy dziennie.

W tym przygotowanym posiłku ukrywa się wszystko to, czego mitochondria zamieszkujące komórki naszego organizmu potrzebują, by tworzyć energię ciału naszemu do życia.
Tak przygotowany posiłek reguluje poziom cukru, nie występuje gwałtowny wyrzut insuliny w organizmie. Wówczas organizm odczuwa dłużej sytość i nie mamy ochoty, aby podjadać. Jesteśmy odżywieni. Lżejsi, spokojniejsi.

Chleb z ziaren

Składniki:
płatki owsiane (najlepiej bezglutenowe) 1,5 szklanki
ziarna słonecznika 1 szklanka
pestki dyni 1/3 szklanki
siemię lniane 3/4 szklanki
zmielone siemię lniane 5 łyżek
babka płesznik 1 łyżka
nasiona konopii 2 łyżki
sezam 1 łyżka
orzechy 1/2 szklanki
bakalie (opcjonalnie)
sól 1-2 łyżeczki
syrop klonowy/daktylowy/z agawy 1 łyżka
olej kokosowy 4 łyżki
woda 1,5 szklanki
Ważne, aby ziarna, z których chleb jest wypiekany były czyste, organiczne.

Wykonanie

Suche składniki wsypuje do miski i zalewam wodą, i roztopionym olejem kokosowym. Odstawiam na około 2 godziny. Nagrzewam piekarnik do 180 stopni, masę z ziaren przekładam do formy na chleb wyłożonej papierem do pieczenia. Wkładam do nagrzanego piekarnika i piekę w 180 stopniach przez około 1 godziny. Wyciągam z piekarnika i na studzę chleb. Przetrzymuje zawinięty w lnianą lub bawełnianą ścierkę.  

W zdrowiu pozostań!