Zdrowa macica, wolna od dysharmonii i boleści


 

Czytając kolejne zdanie odczuj brzmienie ułożonych po sobie słów i jakie odczucia w tobie wywołują – Histerektomia z obustronną salpingo-owariektomią - Jest to określenie medyczne usunięcia macicy, jajników i jajowodów. 
Zbyt często słucham podczas konsultacji z pacjentkami opowieści proponowania kobietom „pozbycia się” boleści związanych z endometriozą, poprzez usunięcie świętej, kobiecej przestrzeni. Te rozmowy są bardzo dotykowe, bo miejsce, którego dotyczą jest często pomijane w higienie energetyczno emocjonalnej kobiecego ciała. 
Macicy przypisywane są biologiczne cechy i właściwości, z zupełnym pominięciem alchemii wewnętrznej, która zachodzi w ciele kobiety aktywując sekrecje - przepływ hormonów. A także pominięciem punktu kreatywności w bliskości ze samą sobą. Przestrzeni, która rodzi nie tylko potomstwo, ale wszelką kobiecą kreację. 

Poniżej udostępniam fragment jednego z listu od kobiety, z którą pracuję w odzyskiwaniu zdrowia ścieżkami naturopatii. 

„Lekarz wręczył mi skierowanie do szpitala na wycięcie macicy, bez żadnego badania dodatkowego oraz bez podania alternatyw leczenia. Dla niego na tyle powiększona macica, była już wystarczającym powodem do jej usunięcia”.  Kobieta 37 lat

Czy można uniknąć leczenia hormonalnego i operacji?

Uważam, że tak. Lecz droga do tego może być długa, głęboko transformująca i konfrontująca ciebie z upchanymi emocjami, wypartymi uczuciami. Odzyskiwania połączenia siebie ze swoim źródłem. Osadzenie siebie w uważności i właściwe interpretowanie symptomów, którymi ciało z tobą rozmawia. 
Przed podjęciem decyzji, w jaki sposób poprowadzić siebie przez to doświadczenie, warto poznać inne, efektywne metody, które mogą pomóc załagodzić boleści, lub zupełnie uzdrowić świętą, kobiecą przestrzeń, bez okaleczania jej i pozbywania kobiety kielicha łona. Ale, są przypadki, w których zabieg operacyjny może uratować życie, i załagodzić bardzo silne boleści, lecz należy pamiętać, że „usunięty, uciszony problem” bez dokopania się do jego źródła, nie jest jego rozwiązaniem na stałe. Gdyż w takich przypadkach, jeśli nie podejmie się pracy w obszarach, o których piszę poniżej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ciało będzie manifestować inne boleści, symptomy na innych organach. 
Przestrzeń jest obfita w możliwości i różne rozwiązania, dlatego dobrze jest się w nich rozpoznać i świadomie zadecydować, co na ten moment będzie dla ciebie odpowiednie i leczące.

W jaki sposób uzdrawiać macicę?

Rozpoznając się w ciele fizycznym i subtelnym. O wspieraniu zdrowia macicy ścieżkami naturopatii poczytasz w tym wpisie, który przekierowuje do kolejnych. Endometrioza. Lecz nie tylko o endometriozie, gdyż wszystko w organizmie jest ze sobą połączone, nic nie pracuje w separacji. Wprowadzenie wspierającego stylu odżywiania i życia. Przyjmowanie naturalnych roślin, które bez skutków ubocznych równoważą pracę gruczołów hormonalnych. Dobre, zaufane suplementy, minerały, witaminy, tłuszcze. Sprawna wątroba, jelita, tarczyca – o wspieraniu zdrowia tarczycy przeczytasz w tym miejscu. Zdrowienie tarczycy. Alchemiczna metamorfoza Motyla.
Generalnie „praca od podstaw”, jeśli chodzi o zdrowie ciała fizycznego.   

Natomiast praca z ciałem subtelnym, jest pracą z emocjami, uczuciami, energetyką. O tym będzie szerzej w nadchodzącum projekcie „Bądź sam dla siebie uzdrowicielem”. (który cierpliwie oczekuje na swój czas. Ruszamy po uruchomianiu strony www. Będę informować u siebie na stronach).
Pytanie, które zadaje kobiecie podczas konsultacji brzmi - Jaka jest twoja relacja z twoim łonem? Dotknij tej przestrzeni swoją świadomą obecnością i odczuj, rozpoznaj, co takiego mogło spowodować odczuwane boleści. Możesz użyć do tego aktu woli, aby zostało ci pokazane, a później uznaj to doświadczenie i uwolnij się od niego, gdyż uzyskałaś z niego potrzebną informacje - O tobie… Bo cała ta opowieść, jest zawsze o nas samych. 

"Natura nie pozostaje obojętna na wspieranie hormonów w kobiecym ciele. W momencie, kiedy wejdziesz w cykl krwawienia, do momentu owulacji spożywaj nasiona lnu i pestki dyni. Te rośliny zwiększają naturalny poziom hormonu – estrogenu. Od momentu owulacji do wystąpienia krwawienia spożywaj nasiona sezamu i pestki słonecznika. Zawarte w tych roślinach substancje wspomagają produkcję hormonu – progesteronu. Sprawdzoną mieszanką ziół w regulowaniu gruczołów hormonalnych jest eliksir z polnych roślin. W jego skład wchodzą tasznik pospolity, przywrotnik, rumianek, szałwia, krwawnik. Uzbierane świeże lub podsuszone zioła zalej gorącą wodą i odstaw do zaparzenia. Powtarzaj parzenie z nowych ziół kilka razy dziennie. Ty sama będziesz wiedzieć, jak często i w jakich ilościach". 
Jest to fragment z książki „Opiekunka wrażliwości” 

A co w przypadku, kiedy kobieta poddała się zabiegowi lub go rozważa?

Jeśli poddałaś się zabiegowi lub go planujesz, ponieważ ból i dolegliwości jakich doświadczasz/doświadczałaś są/były bardzo intensywne, i taka jest/była twoja świadoma decyzja. Uznaj ją bez zadręczania siebie, wyrzutów i obwiniania. Ponieważ wszystko czego doświadczamy jest właściwe na moment życia, w którym jesteśmy i czego potrzebujemy z tego uzyskać. Jeśli podejdziesz do tego z akceptacją doświadczenia, które było/jest tobie dane, abyś się w nim rozpoznała, nie wyrządzisz sobie taką postawą emocjonalnych ran, które będą blokować przepływ energii witalności w innych organach ciała. Wewnętrzna zgoda i akceptacja scalają i goją głębokie rany. 

Stan zdrowia macicy odzwierciedla wewnętrzny świat emocji kobiety i jej wiarę w siebie na najgłębszym poziomie. Gdy kobieta nie wierzy w siebie, jest nadmiernie samokrytyczna lub poświęca dużo energii obumarłej relacji czy pracy naraża na ryzyko zdrowie macicy. Gdy kobieta czuje się kontrolowana lub krytykowana albo gdy sama kontroluje lub krytykuje, naraża na ryzyko zdrowie jajników. 
Northrup Christiane

Prywatna konsultacja 

Prowadzę kobiety indywidualnie, opiekując się ciałem fizycznym i oddając im pod opiekę ich ciało subtelne. Obserwuję wyniki badań, które kobieta wykonuje podczas procesu zdrowienia i największa to radość, kiedy ukazują pozytywne zmiany i rozpuszczanie w macicy blokad. Zmniejszają się mięśniaki, a niektóre znikają. Reguluje się menstruacja, układ trawienny powraca do sił sprawności trawiąc pokarm, przyswajając z niego substancje i regularnie wydalając resztki. Organizm odzyskuje siły witalne, a ciało zdrowie. O tym w jaki sposób przebiega konsultacja poczytasz w tym miejscu – Prywatna konsultacja pomagająca odzyskać zdrowie naturalnie. 
A jeśli napływają do ciebie dodatkowe pytania, proszę skontaktuj się ze mną przez formularz kontaktowy lub e-maila. 

„Jestem po kontrolnym usg. Robił mi to ten sam profesor, i sam powiedział, że gdyby to nie on robił, to pierwsze badanie, to by nie uwierzył. Jeden, ten najmniejszy mięśniak zupełnie zniknął, bo go nie mógł znaleźć. A te duże zmniejszyły się prawie o połowę (…) Trochę to smutne, bo jego propozycja w październiku to była operacja, a najpierw bardzo mocny hormon”

Po ostatnich kilku konsultacjach z pacjentkami, które dotyczyły właśnie endometriozy, kobiety zwróciły się do mnie o wsparcie, gdyż czuły się bezsilne i niezaopiekowane. Dlatego poczułam, aby wypuścić taką informację w przestrzeń i podzielić się odpowiedziami na kilka pytań. Więc jeśli jest to dla ciebie pomocne, wykorzystaj, pamiętając, że NIE JESTEŚ SAMA. Możesz podzielić tą treścią u siebie, bo być może przeczyta te słowa kobieta, która właśnie teraz ich potrzebuje. 

 

Anna Ras Menet