Siedem poziomów poznania. Odczuć, zrozumieć, poukładać w sobie


Wyobraź sobie, że żyjesz w miejscu, w którym nie ma jesieni. Przez całe swoje życie w przestrzeni, w której mieszkasz widzisz kwitnące sady i ogrody. Drzewa pełne zielonych listków, owoców i kwiatów. Żywą zieleń traw, nad którą unoszą się eteryczne zapachy ze świata roślin. Błękitne niebo, które rozcinają złote promienie słońca. Znasz obraz świata – zawsze żywego, kwitnącego, ciepłego. 
Nagle przenosisz się do miejsca, w którym panuje jesień. Dotychczas nie widziałeś drzew bez liści, ogrodów bez kwiatów. Zachmurzonego, sinego nieba. Świata natury bez tych wszystkich cudownych, żywych kolorów.
Rozglądasz się i stwierdzasz, że właśnie doświadczasz „końca świata”. Świata, w którym natura umiera. Boisz się, bo nie wiesz i nigdy nie uczestniczyłeś w cyklu przejścia zmian pór roku. Oceniasz obraz, który obserwujesz z zawężonego punktu odbierania przestrzeni. Nie wiesz i nie widzisz, co może się wydarzyć później. Nawet jeśli ktoś będzie próbował tobie wyjaśnić, że ten obraz jest chwilowy, że za niedługo świat natury na nowo rozkwitnie - nie uspokoją ciebie te słowa, bo nie ma w tobie zaufania do tego procesu. Osobiście go nie doświadczałeś, więc odczuwasz niepokój i niepewność. 

Lecz kreacja jest nieskończona i może mieć różne kształty i formy, wszystko czego doświadcza świat natury, jest dla niego rozwojowe. Wszystko czego ty doświadczasz, jest dla ciebie rozwojowe. Podejdź ze spokojem do wszelkich procesów, bo nigdy tak do końca nie wiesz, co urodzi się z „wiązanych do zimy chochołów”. 

Obserwuję i odczuwam co przejawia się w obcym czasie. Z oddali dobiega mnie dźwięk słów „Ciężkie czasy”. W moim osobistym odczuciu czasy, które obecnie doświadczamy są szczególne, a używając splotu słów „Ciężkie” zasilasz w swoim polu energię przyciągając do siebie takie doświadczenia, które będziesz uznawał za ciężkie. 
W moim odczuciu opierającym się na szeptach intuicji i wiedzenia sercem - Rozpada się to, co nie działa, a jeszcze ostatkiem próbuje utrzymać na sobie uwagę generując wydarzenia przesiąknięte nisko wibracyjną treścią, gdyż odżywia się energią strachu, bólu.
Jestem spokojna i cierpliwa. W głębinach siebie czuję, że wszystko ma sens i mam zaufanie do tego, co napływa z biblioteki wszechświata. A napływają informacje - że niczego nie trzeba się bać. Wszystko przebiega w swoim naturalnym rytmie. Trwa proces oczyszczania i przywraca organicznego rozkwitu dla Planety Ziemi. Ziemia oczyszcza się na zewnątrz i wewnątrz. Planeta podnosi swoje wibracje więc naturalnie, to co niskie wzrośnie albo rozpadnie się. W ten nowy cykl określany - Świtem Swaroga - Ziemia weszła w grudniu 2012 roku. Rejestrowany jest na wykresach wzrost rezonansu Schumana, z 7,84Hz do 24,6Hz a ta częstotliwość jest powiązana z pięcioma falami rytmu mózgu człowieka: Delta, teta, alfa, beta i gamma. 

Obecnie jest to intensywne i dla każdego indywidualnie odczuwane zjawisko. W skrócie można go scharakteryzować: Oczyszcza się, zmienia, odkrywa. Nasze ciało również reaguje na ten proces, gdyż – „To, co w wielkim, to w małym. To, co w małym, to w wielkim”. Możemy odczuwać różne stany emocjonalne, bóle fizyczne, symptomy chorobowe, szczególnie w systemach: nerwowym i energetycznym. Lub głęboki spokój, wysokie energie, zharmonizowanie i uczucie „powrotu do domu”. 
Aby ułatwić sobie ten proces szanuj swoje odczucia i pozwól im przez siebie przepływać, chroń swoją energię o czym pisałam w wpisie „Stań się stróżem swojej życiowej energii” i niczego nie pospieszaj. 
Bądź spokojny i kieruj swoją uwagę do wewnątrz, gdyż tam jest naprawdę wszystko, czego potrzebujesz do przeżywania życia w harmonii i obfitości.

Odkryj swoją pełnię

W tym miejscu chciałabym podzielić się – mocą słów autorstwa Billy Eduard Albert Meier, które zatrzymują i pomagają objąć całość istoty, którą jesteś. Warto się tym siedmiu poziomom w sobie przyglądnąć, odczuć, podotykać. Być może zatrzymają ciebie na dłużej, pozwolą dostrzec w sobie ich obecność lub brak. Pobycie w przestrzeni tych siedmiu poziomów poznania z pewnością zbliży ciebie do siebie. A uświadomienie i zastosowanie poniżej wymienionych cech, pomoże z radością i lekkością przeżywać życie.

Siedem głównych czynników w życiu człowieka

1. Narodziny
2. Dzieciństwo
3. Wiek nastoletni 
4. Wiek edukacji i informacji
5. Wiek doświadczenia i oceny
6. Wiek rozważania i porady 
7. Śmierć

Siedem głównych cnót istoty ludzkiej

1.Umiarkowanie
2. Wytrwałość
3. Uważność
4. Uczciwość
5. Dyskrecja
6. Ostrożność
7. Życzliwość

Siedem obszarów ewolucji istoty ludzkiej

1. Wiedza
2. Mądrość
3. Miłość
4. Prawda
5. Naturalne spełnienie prawa
6. Równoważenia
7. Tworzenia

Siedem postaw bycia człowieka

1. Skromność
2. Anty-materializm
3. Wytrwałość
4. Cierpliwość
5. Pokój
6. Uniwersalna miłość
7. Zrozumienie

Siedem potęg formacji psychiki człowieka

1. Miłość
2. Muzyka, śpiew
3. Poezja
4. Natura
5. Satysfakcja
6. Światło
7. Pokój

Siedem mocy istoty ludzkiej

1. Siła
2. Racjonalność
3. Intelekt
4. Samodyscyplina
5. Samokontrola
6. Samorealizacja
7. Ostrożność

Siedem głównych „błędów” człowieka 

1. Upór
2. Nieostrożność
3. Strach
4. Uległość
5. Zuchwalstwo
6. Indolencja (niezaradność)
7. Egoizm

Uspokojeń i wewnętrznej krainy łagodności

Anna Ras Menet