Naturopatia. Naturalna terapia wspierająca odzyskiwanie zdrowia

 

Ciało moje kilka dalekich lat temu, było słabsze i niezharmonizowane z esencją mnie samej. Przejawiało boleści i szeptało symptomami, że droga, którą przemierzam nie jest mi przeznaczona i żebym odzyskała pamiętanie, kim jestem i po co tu przyszłam. 
Wtedy też, po pewnym zdarzeniu doświadczyłam „skoku świadomości”, po którym siebie odzyskałam.
Wtedy też, zostawiłam wszystko co moje nie było, opuściłam niesprzyjające przestrzenie i w zaufaniu oddałam się prowadzeniu głosą intuicji.
W całym tym procesie, którego doświadczałam chciałam poznać układy, systemy ciała, i zagłębić się w jego alchemie. Chciałam poznać naturalne moce, wspierające odzyskiwanie zdrowia.
Po kilku długich miesiącach przebywania w swojej wewnętrznej krainie łagodności, napłynęła do mnie informacja, która była odpowiedzią na pytania zadawane przez młodą mamę, którą wówczas byłam.

Jak pracuje ciało i jak można mu naturalnie pomóc, aby mogło odzyskać swoje moce? 

Wówczas odpowiedzią na to pytanie była – Naturopatia.

Rozpoczęłam kilkuletnie studia w College of Naturopathic Medicine w Dublinie, podczas których uzyskałam odpowiedzi na zadawane przeze mnie w tamtym okresie pytania. Zagłębiając się w napływającą wiedzę i właściwie wykorzystując naturalne skarby ze świata natury. Jednocześnie pracując ze swoim wewnętrznym polem, odzyskałam pełnię zdrowia. Nabyłam doświadczenia w pracy z pacjentami i po ukończeniu studiów w 2016 roku, rozpoczęłam swoją prywatną praktykę.
Od tego czasu konsultuję pacjentów z różnymi przypadkami i pomagam w odzyskiwaniu zdrowia. A Naturopatia, ten proces wspiera.
Naturopatia promuje naturalne mechanizmy samoleczenia organizmu, opierając się na mądrości płynącej ze świata natury. Skupia się na zapobieganiu chorób i zastosowaniu naturalnych terapii. Promuje zdrowie we wzajemnym, zrównoważonym połączeniu: ciała, umysłu i ducha. Z oddziaływaniem zewnętrznych czynników: Środowiska, społeczności, stylu i higieny codziennego życia.
Zasady Naturopatii po raz pierwszy zostały przedstawione i użyte przez Hipokratesa, około 400 p.n.e. Ten mistyczny umysł dobrze poznał możliwości jakie niesie świat natury dla wspierania zdrowia człowieka. Podkreślając w swoich wypowiedziach, że „Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób”.
Grecki filozof wiedział, aby odnaleźć przyczynę nierównowagi w ciele, należy uważnie przyjrzeć się wszystkim aspektom życia zewnętrznego i wewnętrznego. A żeby wesprzeć organizm w powracaniu do zdrowia, należy oprzeć się na prawach natury.
Naturopatia w celu polepszenia zdrowia i przywrócenia równowagi w organizmie, wykorzystuje wachlarz terapii naturalnych. Odżywianie, Ziołolecznictwo, Homeopatie, Akupunkture, Refleksologie, Kinezjologie, Aromaterapie, Masaże holistyczne. Prace z ciałem, oddechem i inne. Terapie te, mogą być stosowane samodzielnie lub przy współpracy ze standardowymi praktykami medycyny alopatycznej.
Naturopatia dąży do tego, aby organizm uzdrawiał się sam. 
Jeśli mu nie przeszkadzasz, lecz wspierasz w sposób świadomy, organizm uruchamia uzdrawiające wewnętrzne moce przywracające zdrowie. 
Lecz aby organizm mógł uruchomić siły samouzdrawiania, potrzebujesz stworzyć w sobie i wokół siebie wspierające warunki. 

Odłóż wszystko i bądź zdrowy, cała reszta może poczekać. Bo bez zdrowia „cała reszta” niewiele znaczy. Stwórz swoje szczęście i pielęgnuj w nim siebie.
Odżywiaj ciało naturalnym pożywieniem, które rozpoznaje i którego potrzebuje.
Wprowadzaj ciało w umiarkowany ruch, rozciągaj je i masuj. Nacieraj olejkami, mocz w wodzie z minerałami. 
Oddychaj świeżym powietrzem, eterem ze świata roślin. 
Uwalniaj z ciała toksyny, hormony stresu.
Dopuść wszystkie myśli, uczucia i pozwól im przepływać nie utożsamiając się z nimi.
Nie ulegaj bólowi i strachom.
Kochaj się i przytulaj. 
Bądź prawdziwy, autentyczny i spontaniczny.
Bądź obecny i uważny. 
Śpij, śnij, odpoczywaj napełniając myśli jasnymi obrazami, a duszę spokojem.
Powracaj do zdrowia.

Jako Naturopata przypominam, że wszyscy jesteśmy częścią natury, a życie, które przeżywamy powinno ściśle współgrać z rytmami Wielkiej Matki. 
Podpowiadam, jak przy współpracy z naturą, w oparciu o sposoby: odżywiania, nawodnienia organizmu, oddychania, poruszania się, odpoczywania, wyrażania siebie, uwalniania emocji, można w bezpieczny sposób powrócić do równowagi na poziomie: fizycznym, psychicznym, duchowym, emocjonalnym, mentalnym. 

Naturopata swoją praktykę opiera na - Siedmiu Zasadach Naturopatii

 1. Moc uzdrowienia płynąca z natury

Wszystkie organizmy żywe mają wrodzoną zdolność do samouzdrawiania. Niezakłóconą siłę witalną, promującą samoleczenie, samoregenerację, samooczyszczanie. Zadaniem Naturopaty jest ukierunkowanie osoby zainteresowanej, jak uruchomić ten naturalny, samonaprawczy proces uzdrowienia. 

2. Leczenie przyczyny

Naturopata nie stawia diagnoz. Identyfikuje źródło „choroby” na wszystkich poziomach. Skupia się na przyczynie nierówności, nie na jej objawach.
Symptomy „chorobowe” są znakiem, że coś, gdzieś głębiej nie współgra z całością.

3. Po pierwsze nie szkodzić 

Naturopata stosuje tylko naturalne, bezpieczne metody i naturalne substancje lecznicze, przy których stosowaniu ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne. 
Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie wywiadu z osobą konsultowaną, by nie wystąpiła żadna interakcja z obecnie stosowanymi substancjami chemicznymi. 

4. Leczyć całego człowieka 

Na całkowity stan zdrowia składają się wzajemnie oddziaływujące na siebie czynniki: fizyczny, psychiczny, emocjonalny, duchowy, społeczny, środowiskowy. Pełny, zharmonizowany stan zdrowia, to równowaga na każdym z tych poziomów.

5. Naturopata „Lekarz jako nauczyciel”

Ja podpowiadam, ukierunkowuję osoby, z którymi pracuję na sprzyjający styl życia i odżywania. Zachęcam i motywuje, do przyjęcia odpowiedzialności za swoje zdrowie.
Zawsze podkreślam. Ja nie leczę, nie uzdrawiam. Przekazuje wiedzę, która jest też w Tobie. Podpowiadam, jak Ty sam możesz uruchomić swoje moce uzdrawiania. 

6. Medycyna prewencyjna 

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Przy zaobserwowaniu już niewielkich dolegliwości w ciele powinieneś reagować, aby uniknąć rozwoju poważniejszych „chorób”.
Zadaniem Naturopaty jest edukowanie, aby człowiek sam nauczył się wspierać swój stan zdrowia. 

7. Równowaga

Jako Naturopata pomagam ustawić optymalny stan zdrowia, na każdym z wspominanych poziomów (ciała, umysłu i ducha).
Stan ten powoduje ogólne uczucie dobrobytu. A stan wszelkiego dobra, to błogostan. 
Moją specjalizacją jest odżywianie, ale odżywianie nie tylko jedzeniem, lecz wszystkim tym, co ma wpływ na stan zdrowia. 
Jako Naturopata dietetyk opieram swoją praktykę medyczną na wykorzystaniu ekologicznego pożywienia i dodatkowych, naturalnych substancji odżywczych.

Podpowiadam i pomagam:

- dostosować się do zdrowych nawyków żywieniowych
- zrównoważyć wagę ciała
- oczyścić organizm
- wyeliminować substancje spożywcze, które nie są tolerowane przez organizm
- zidentyfikować niedobór substancji odżywczych
- ustalić przebieg procesu uzdrawiania wspierając się dodatkowymi, naturalnymi substancjami odżywczymi: witaminy, minerały, aminokwasy, tłuszcze, probiotyki

Protokół z zaleceniami ustalam stosownie do nierównowagi w ciele pacjenta.

Zawiera kombinacje:
- zmiany nawyków odżywiania
- wprowadzenia ziół
- ekstraktów kwiatowych
- dodatkowych, naturalnych substancji odżywczych
- zmiany stylu życia
- dołączenia dodatkowych, naturalnych terapii

Powrót do świadomego odżywiania opierający się na żywności ekologicznej, jest skuteczną metodą w przypadku wszelkiej nierównowagi w organizmie. Odpowiednio, indywidualnie ułożona terapia jedzeniem, optymalizuje zdrowie poprzez naturalne źródła niezbędnych składników odżywczych.

Konsultacje, prywatne sesja pomagające odzyskać zdrowie przeprowadzam stacjonarnie z pacjentami w Irlandii, po przez skypa z pacjentami z innych części Europy.
O przebiegu konsultacji możesz poczytać w tym miejscu – Prywatna sesja pomagająca odzyskać zdrowie. 

Na zdrowie wpływa każdy wdech i wydech, który przyjmujesz i oddajesz.
W tym wpisie skupiłam się na Natutopatii, która jest bardzo pomocną, naturalną formą wspierania procesu powracania do zdrowia. Lecz na stan zdrowia, wpływa wiele innych czynników, o których opowiadam na sesjach, wykładach, warsztatach i piszę na swoich stronach, i w książce.
Teraz również dopełniam swoją terapię, zagłębianiem się w niefizycznie pola określane alchemią wewnętrzną. Bo przecież, nie tylko ciałem jesteśmy.

Życzę tobie zdrowia

Anna