Psychobiologia. Układ rozrodczy i gruczoły piersiowe. Dopełnienie praktyki Naturopatii.

psychobiologia

Psychobiologia. Układ rozrodczy i gruczoły piersiowe. Dopełnienie praktyki Naturopatii.

Ścieżkę naturopatii, na której jestem od 2013 roku rozszerzyłam o wiedzę i praktykę z zakresu;

Terapii elementarnej, która bazuje na poziomach materii, energii, ducha. Jesteśmy fizyczni, duchowi, mentalni, dlatego w odzyskiwaniu zdrowia potrzeba uwzględnić każdy z tych poziomów i z nimi pracować.

Różnego rodzaju dysharmonie (choroby) doświadczane w ciele fizycznym i subtelnym powstają, kiedy przez ciało nie przepływa energia życiowa, która w naturalny sposób zasila właściwą pracę jego organów, i systemów. Źródłem dysharmonii przepływu przez ciało życiowej energii są wewnętrzne (nieuświadomione) konflikty.

Bycie w przewlekłym stanie: oporu, walki, wypierania, braku, niedowartościowania, może prowadzić do zaburzenia pracy ciała fizycznego, psychicznego. Subtelne działanie w ciele eterycznym jest w moim odczuciu osobistym, i praktyki z pacjentami fundamentem w odzyskiwaniu zdrowia i siebie. 

Ten kierunek przyciągał mnie od dłuższego czasu, czułam, aby zagłębić się intensywniej w wiedzy i praktyce, którą niesie. Towarzyszę pacjentom na sesjach w głębokich podróżach, które indywidualnie przeprowadzam, w procesach aktywujących samoleczenie, i odblokowujących przepływy energii w ciele, czego konsekwencją są remisje choroby. Najwspanialszym dla mnie jest to, że nie wnikam w twoje pole energetyczne, nie uzdrawiam, lecz kieruję do źródła w tobie, ukazując w jaki sposób możesz to robić samodzielnie.

Poza sesją, pomocnym i nakierowującym może być praktyka audio prowadzona moim głosem, która powstała właśnie po to, aby zainspirować, i naprowadzić, w jaki sposób „Stać się dla siebie uzdrowicielem”. Do praktyki „Bądź sam dla siebie uzdrowicielem”, jest również E-book, który jest ważnym i pomocnym dopełnieniem. W e-booku opisuję dysharmonię ciała (chorobę) i naturalną „suplementację” energią życiową. 

Psychobiologia

Drugą gałęzią tego samego drzewa jest;
Psychobiologia ze szczególnym omówieniem obszaru układu rozrodczego i gruczołów piersi. 

Psychobiologia jest połączeniem „psyche”- dusza z biologią – nauką o prawach rządzących żywym organizmem człowieka. Psychobiologia pokazuje, że choroba, której ciało doświadcza nie jest przypadkową, lecz „przejawia się jako zapis w tkance ściśle powiązanej ze sposobem, w jaki reagujemy na problemy w życiu”. Uważa, że „Choroba jest wynikiem cierpienia z powodu tego, że rzeczywistość wygląda inaczej, niż powinna wyglądać zgodnie z naszymi oczekiwaniami”. Poprzez umiejętne interpretowanie symptomów choroby obejmującej emocje i przekonania możliwe staje się uświadomienie i odnalezienie przyczyny doświadczanej dysharmonii. Psychobiologia integruje wiedzę, którą niesie Totalna Biologia, Recall Healing i Biologika. 

Brakujący element

Przeprowadzam sesje z pacjentami szukając przyczyny choroby – konfliktów emocjonalnych zadając pytania, które nakierowują pacjentów do punktu zapalnego doświadczanej nierównowagi np. mięśniaków, endomitozy, torbieli na jajniku, zatrzymania menstruacji, braku upragnionej ciąży. Pracowałam w ten sposób intuicyjnie jeszcze przed rozpoznaniem się z wiedzy z zakresu psychobiologii, lecz chciałam poukładać w sobie niektóre przypadki spontanicznego wyleczenia pacjentów, jak również zrozumieć, dlaczego pomimo wszelkich zdrowotnych metod z zakresu medycyny akademickiej i niekonwencjonalnej uzdrowienie nie nastąpiło?

Psychobiologia okazała się brakującym elementem w układance zdrowienia, pokazała zależność składającą się na uleczenie poprzez odnalezienie wstrząsu emocjonalnego sprowadzonego na biologię ciała, kolejno manifestującego rozwój choroby. 

Ilość przypadków pacjentów i ich uzdrowień omawiana na wykładach jest imponująca, w swojej prywatnej praktyce mam również takie przypadki spontanicznych uzdrowień, którymi na bieżąco się dzielę, i sama doświadczyłam na sobie. 

Źródło dysharmonii

Jak wspominałam powyżej, źródłem dysharmonii braku przepływu przez ciało życiowej energii – zdrowia, są wewnętrzne (nieuświadomione) konflikty, które określam – transem emocjonalnym: przewlekle utrzymującym się w ciele subtelnym; żalem, gniewem, złością, zazdrością, pretensją, nienawiścią, poczuciem winy (…)

Z czasem natłok niewyrażonych emocji odczuwamy w ciele jako napięcia mięśni, skurcze, bóle głowy, bezsenność, rozregulowanie hormonalne, nadciśnienie i inne. Zablokowana energia próbuje wydostać się przez autonomiczny układ nerwowy rozpoczynając proces dysharmonii ciała. 

Każdej z tych boleści przypisuje się podłoże psychosomatyczne, więc aby energia w ciele na nowo mogła płynąć rozpuszczając biologiczne konflikty, należy przejść proces absolutnej o sobie prawdzie. Ponieważ zdrowie może pojawić się tylko tam, gdzie jest SPÓJNOŚĆ – autentyczność. Uwolnienie emocji i puszczenie oporu/walki. Samoleczenie aktywuje się, kiedy transformujemy te nieprzyjemne emocje, w coraz to lżejsze, przyjemne uczucia. Nazywam ten proces – zamianą ołowiu w złoto. 

„W polu energii bezwarunkowej miłości i uzdrawiania, ciało zaczyna leczyć swoje choroby, zależnie od wrodzonych uwarunkowań i ograniczeń”.

David R. Hawkins

Więc samoleczenie siebie jest możliwe, kiedy wejdziemy w wysokowibracyjne stany akceptacji, radości, odwagi, pokoju i miłości. W ten sposób wprowadzamy do pola energo- informacyjnego ciała homeostazę. Tylko jak to zrobić nosząc przez długi czas zapisane w ciele programy, przekonania, emocje?

Pomocne mogą być różnego rodzaju techniki uwalniania. Dla mnie uwalniająco działa taniec spontaniczny, intuicyjny i wewnętrzne podróże. Wspólnie przechodzimy te procesy na indywidualnych sesjach, warsztatach, a rezultaty po uwolnieniu są zadziwiające. Pięknie tłumaczy ten proces znany neurobiolog Joe Dispenza

„Jeśli w jakimś momencie swojej przeszłości doznałeś szoku, zostałeś zdradzony lub doznałeś traumy w wyniku wydarzenia o dużym ładunku emocjonalnym, które pozostawiło w tobie uczucie bólu, smutku lub strachu, istnieje prawdopodobieństwo, że to doświadczenie odcisnęło piętno na twojej biologii na wiele sposobów. Jest również możliwe, że geny, które zostały aktywowane przez to doświadczenie, mogą powstrzymywać twoje ciało przed uzdrowieniem.

Tak więc, abyś mógł wywołać nową ekspresję genetyczną w swoim ciele, twoje wewnętrzne emocje muszą być większe niż emocje przeszłego zewnętrznego doświadczenia. Nowe emocje muszą być większe niż twój ból lub smutek. W ten sposób zmieniasz wewnętrzne środowisko ciała, które jest zewnętrznym środowiskiem komórki. Im głębsze emocje, tym bardziej sygnalizujesz geny, aby zmieniły strukturę i funkcję twojego ciała”.

Cała ta wiedza i praktyka wniosły wiele cennej informacji pozwalając poukładać w całość brakujące elementy w mojej praktyce. Oczywiście, jest to niekończąca się podróż, gdyż w każdym dniu odkrywam i doświadczam nowe, potrzebuję czasu, aby to sprawdzić, zbadać, dzielić się swoimi spostrzeżeniami, doświadczeniami. Mam wizje i projekty, które w swoim czasie urzeczywistniam, i przede wszystkim święty czas przerwy na życie. 

Dziękuję za twoją obecność w mojej przestrzeni, przesyłam radość i miłość, zapraszam do krainy łagodności

Scroll to Top