Naturopatia – Żeńska medycyna

Naturopatia – Żeńska medycyna

Naturopatia promuje naturalne mechanizmy samoleczenia organizmu opierając się na mądrości płynącej ze świata natury. Skupia się na zapobieganiu chorób i zastosowaniu naturalnych terapii. Wspiera i promuje zdrowie we wzajemnym, zrównoważonym połączeniu: ciała, umysłu i ducha. Z oddziaływaniem zewnętrznych czynników: środowiska, społeczności, stylu i higieny codziennego życia.

Naturopatia w celu polepszenia zdrowia i przywrócenia równowagi w organizmie, wykorzystuje wachlarz terapii naturalnych:

  • Odżywianie,
  • Ziołolecznictwo,
  • Homeopatię,
  • Akupunkturę,
  • Refleksologię,
  • Kinezjologię,
  • Aromaterapię,
  • Masaże holistyczne,
  • Prace z ciałem, oddechem i inne.

Naturopatia przypomina, że wszyscy jesteśmy częścią natury, a życie, które przeżywamy powinno ściśle współgrać z rytmami Wielkiej Matki. Podpowiada, jak przy współpracy z naturą, w oparciu o sposoby: odżywiania, nawodnienia organizmu, oddychania, poruszania się, odpoczywania, wyrażania siebie, uwalniania emocji, można w bezpieczny sposób powrócić do równowagi na poziomie: fizycznym, psychicznym, duchowym, emocjonalnym, mentalnym. 

Zasady Naturopatii po raz pierwszy zostały przedstawione i użyte przez Hipokratesa, około 400 p.n.e. Ten mistyczny umysł dobrze poznał możliwości jakie niesie świat natury dla wspierania zdrowia człowieka. Podkreślając w swoich wypowiedziach, że „Przyroda jest lekarzem dla wszelkich chorób”. 

Grecki filozof wiedział, aby odnaleźć przyczynę nierównowagi w ciele, należy uważnie przyjrzeć się wszystkim aspektom życia zewnętrznego i wewnętrznego. A żeby wesprzeć organizm w powracaniu do zdrowia, należy oprzeć się na prawach natury. 

Naturopatia dąży do tego, aby organizm uzdrawiał się sam

Jeśli mu nie przeszkadzasz, lecz wspierasz w sposób świadomy, organizm uruchamia uzdrawiające wewnętrzne moce przywracające zdrowie. 
Lecz aby organizm mógł uruchomić siły samouzdrawiania, potrzebujesz stworzyć w sobie i wokół siebie wspierające warunki. 

Naturopata swoją praktykę opiera na - Siedmiu głównych Zasadach Naturopatii

1. Moc uzdrowienia płynąca z natury

Wszystkie organizmy żywe mają wrodzoną zdolność do samouzdrawiania. Niezakłóconą siłę witalną, promującą samoleczenie, samoregenerację, samooczyszczanie. Zadaniem Naturopaty jest ukierunkowanie osoby zainteresowanej, jak uruchomić ten naturalny, samonaprawczy proces uzdrowienia. 

2. Leczenie przyczyny

Naturopata nie stawia diagnoz. Identyfikuje źródło „choroby” na wszystkich poziomach. Skupia się na przyczynie nierówności, nie na jej objawach. Symptomy „chorobowe” są znakiem, że coś, gdzieś głębiej nie współgra z całością.

3. Po pierwsze nie szkodzić 

Naturopata stosuje tylko naturalne, bezpieczne metody i naturalne substancje lecznicze, przy których stosowaniu ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne. 
Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie wywiadu z osobą konsultowaną, by nie wystąpiła żadna interakcja z obecnie stosowanymi substancjami chemicznymi. 

4. Leczyć całego człowieka 

Na całkowity stan zdrowia składają się wzajemnie oddziaływujące na siebie czynniki: fizyczny, psychiczny, emocjonalny, duchowy, społeczny, środowiskowy. Pełny, zharmonizowany stan zdrowia, to równowaga na każdym z tych poziomów.

5. Naturopata „Lekarz jako nauczyciel”

Ja podpowiadam, ukierunkowuję osoby, z którymi pracuję na sprzyjający styl życia i odżywania. Zachęcam i motywuje, do przyjęcia odpowiedzialności za swoje zdrowie.
Zawsze podkreślam. „Nie leczę, nie uzdrawiam. Przekazuje wiedzę, która jest też w Tobie. Podpowiadam, jak Ty sam możesz uruchomić swoje moce uzdrawiania”. 

6. Medycyna prewencyjna 

„Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Przy zaobserwowaniu już niewielkich dolegliwości w ciele powinieneś reagować, aby uniknąć rozwoju poważniejszych „chorób”. 
Zadaniem Naturopaty jest edukowanie, aby człowiek sam nauczył się wspierać swój stan zdrowia. 

7. Równowaga

Jako Naturopata pomagam ustawić optymalny stan zdrowia, na każdym z wspominanych poziomów (ciała, umysłu i ducha). Stan ten powoduje ogólne uczucie dobrobytu. A stan wszelkiego dobra, to błogostan. 

Moją specjalizacją jest odżywianie ciała na poziomie komórkowym, praca z emocjami – psychobiologia, a także kobiece zdrowie – czytaj w zakładce KONSULTACJE.

"Naturopatia to nie tylko jedna z gałęzi medycyny naturalnej, ale także ścieżka mocy w procesie ku odzyskaniu siebie i swojego zdrowia. Poznajemy i odpowiednio stosujemy właściwości roślin i substancji odżywczych. Żyjemy w zgodzie z cyklami natury, z sobą i innymi. Jesteśmy pełni szacunku do natury, planety Ziemi i jej mieszkańców".

Scroll to Top