Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!
Przerwa na życie | Kim jest naturapata
2
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-2,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,columns-3,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Kim jest Naturopata ?

Naturopata to osoba, która przypomina o tym, że Wszyscy jesteśmy częścią Natury,

bardzo ważnym i silnym pierwiastkiem żeńskim lub męskim we wszechświecie. A życie, które przeżywamy, powinno ściśle współgrać z rytmami Pieśni Wielkiej Matki.

Naturopata podpowiada, jak przy współpracy z naturą, w oparciu o sposoby: odżywiania, nawodnienia organizmu, oddychania, poruszania się, odpoczywania, można w zupełnie bezpieczny sposób powrócić do równowagi na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym, duchowym, emocjonalnym, mentalnym.

Naturopata, swoją praktykę opiera na – Siedmiu głównych Zasadach Medycyny Naturalnej.

Równowaga

Równowaga nie jest równością, jest odpowiednią proporcją do „Tu i Teraz”. Jako Naturopata, pomagam ustawić optymalny stan zdrowia, na każdym z wyżej wspominanych poziomów (Ciała, umysłu i ducha). Stan ten, powoduje ogólne uczucie dobrobytu. A stan wszelkiego dobra, to błogostan!!!

Leczenie przyczyny

Naturopata nie stawia diagnoz. Identyfikuje źródło „choroby” na wszystkich poziomach. Skupia się na przyczynie nierówności, nie na jej objawach. Symptomy „chorobowe” są znakiem, że coś, gdzieś tam głębiej, nie współgra z całością.

Po pierwsze nie szkodzić

Stosuje tylko naturalne, bezpieczne metody i substancje lecznicze. Ryzyko wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne. Dlatego tak ważne jest przeprowadzenie wywiadu z osobą konsultowaną, by nie wystąpiła żadna interakcja, z obecnie stosowanymi substancjami chemicznymi.

Leczyć całego człowieka

Na całkowity stan zdrowia, składają się wzajemnie oddziaływujące na siebie czynniki: fizyczny, psychiczny, emocjonalny, duchowy, społeczny, środowiskowy. Pełny, zharmonizowany stan zdrowia, to równowaga na każdym z tych poziomów.

Medycyna prewencyjna

„Lepiej zapobiegać, niż leczyć” Przy zaobserwowaniu już niewielkich dolegliwości w ciele, powinniśmy reagować, by uniknąć rozwoju poważniejszych „chorób”. Zadaniem Naturopaty jest właśnie edukowanie Ludzi, Pacjentów, by sami, nauczyli się wspierać swój stan zdrowia.

Naturopata „Lekarz, jako nauczyciel”

Ja podpowiadam, ukierunkowuję osoby, z którymi pracuję. Zachęcam i motywuje, do przyjęcia odpowiedzialności, za swoje zdrowie, odżywianie i styl życia. Zawsze podkreślam. Ja nie leczę, nie uzdrawiam. Ja przekazuje wiedzę, która jest też w Tobie. Nie powiem Ci, co jest dla Ciebie najlepsze. Ja Ci podpowiem, jak uruchomić swoje moce, samo naprawcze. Mnie tego też uczono, chociaż do wielu spostrzeżeń „dokopałam się” sama.

Moc uzdrowienia płynąca z natury

Wszystkie organizmy żywe, mają wrodzoną zdolność do samouzdrawiania. Wrodzoną, niezakłóconą siłę witalną, promującą samoleczenie, samoregenerację, samooczyszczanie. Zadaniem Naturopaty jest, ukierunkowanie osoby zainteresowanej, jak odzyskać ten naturalny, samonaprawczy proces uzdrowienia.