Przerwa na życie | Naturalne Równoważenie Hormonów – Wykład, Receptury, Praca z Ciałem
15821
page,page-id-15821,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-10.0,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Naturalne Równoważenie Hormonów – Wykład, Receptury, Praca z Ciałem

W Oaza inspiracji u Strzygi. Ekologiczna Plantacja Zdrowia – Barcice Drwalewskie, 50 Km od Warszawy

 

20-22 Lipiec 2018

Rozpoczęcie spotkania w piątek o godz.15:00 zakończenie w niedziele o 14:00

 

Miejsce spotkania:

„Oaza inspiracji u Strzygi”

To oaza miłości i spokoju dla ludzi ceniących ciszę, zdrowie i naturę.

Miejsce stworzone z intencją miłości do natury, zdrowego odżywiania, zwierząt i ludzi z pasją.

W Oazie inspiracji odbywają się u kameralne warsztaty z rozwoju osobistego i duchowego, medytacji, jogi, pracy z ciałem, głosem itp.

To miejsce jest tworzone dla ludzi, którzy pragną się rozwijać i poznawać siebie każdego dnia, czerpiąc energię, odnowę ciała i duszy.

W Oazie mieszkają właściciele oraz 3 koty, 2 papużki faliste stado kurczaków, kur i kogut.

Pożywienie jest proste, zdrowe i tradycyjne, a wszystko z eko – warzyw, ziół, owoców prosto z działki gospodarzy.

Oaza Inspiracji znajduje się 40 km od Warszawy za Piasecznem we wsi Barcice Drwalewskie woj. Mazowieckie

 

Tematem przewodnim spotkania, będzie naturalne równoważenie gruczołów hormonalnych.

 

Warsztat będzie podzielony na dwie części:

 

Teoria – wykład, receptury

 

Praktyka – praca z ciałem

 

Hormony są odpowiedzialne za naszą fizyczną i umysłową równowagę. Każdy hormon jest wydzielany przez poszczególną część ciała – jego narządy, gruczoły, z których wypływa i podróżuje do innej części ciała, stymulując równowagę i stan pełnego zdrowia organizmu. Cały system hormonalny działa razem, aby kontrolować poziom hormonów krążących w organizmie, jeśli jeden lub więcej jest nawet lekko niezrównoważony, może to spowodować powszechne, poważne problemy zdrowotne.

Hormony są aktywnym strumieniem, który wnika w każdą komórkę w ciele i mózgu wpływając na nasze fizyczne i emocjonalne samopoczucie. Hormony są niezwykle ważnymi przekaźnikami chemicznymi, które wpływają na wiele aspektów ogólnego stanu zdrowia.

Cały system hormonalny działa razem, aby kontrolować zrównoważony poziom hormonów krążących w organizmie.

Ale…

Istnieją dwa główne strumienie hormonów, które w swej równowadze przyczyniają się do pełni zdrowia organizmu. Są to hormony stresu i hormony płciowe. Tworzą one związek, który odzwierciadlają dualność obecną w fizjologii. Reprezentują przeciwne siły, lecz wspierają siebie nawzajem.

Podczas wykładu omówię ich wzajemny wpływ na siebie i podzielę się wiedzą, opartą na osobistym, klinicznym doświadczeniu. Obserwacją kobiecego ciała i cyklów natury, które mają swoje odzwierciedlenie w cyklach kobiecych.

 

Przedstawię i omówię:

 

1. Wspierającą dietę z szczególnym omówieniem niezbędnych tłuszczy

2. Zioła Adoptogennw – Są unikalną klasą roślin leczniczych, które promują równowagę hormonalną i chronią organizm przed różnorodnymi chorobami, w tym wywołanymi nadmiernym stresem.

3. Użycie olejków eterycznych

4. Naturalne suplementy uzupełniające wartość odżywczą diety – Receptury z których możesz sama przygotować wspierający zdrowie ciała eliksir

6. Dostrojenie cyklów kobiecych do cyklów księżyca

 

Z teorii przejdziemy do praktyki. Przy muzyce i ciszy będziemy ruszać się i oddychać. Ogrom wewnętrznej przestrzeni, do której uchylimy drzwi, doprowadzi Nas do Siebie, uruchamiając procesy samouzdrawiania.

 

  • Przedstawię ćwiczenia, których praktyka reguluje gospodarkę hormonalną
  • Przedstawię naturalne procesy samouzdrawiania, które nasz organizm uruchamia, by w momencie braku równowagi samodzielnie wesprzeć i uzdrowić siebie.
  • Będziemy ruszać biodrami w tańcu spontanicznym, energetycznym, oddychać i medytować aktywnie, odreagowywać napięcia, relaksować się, rozluźniać, wyrażać swoją artystyczną część siebie, rozmawiać w kręgu i pracować w mniejszych grupach.
  • Wyzwolimy energię sił życiowych.
  • Przewidziane jest ognisko, w sobotni wieczór. A także dla chętnych, możliwość kąpieli w jeziorku, w miejscu pobytu „Oaza Inspiracj”

 

Warsztat poprowadzi

 

Anna Ras Menet – Naturopata dietetyk, Terapeutka pracy z ciałem.

Szanuje i doceniam drogę, którą wybrałam. To jest silne i świadome połączenie z naturą, która ofiaruje wszystko to, czego Człowiek potrzebuje dla zdrowia, spokoju i życia. Podczas konsultacji, wykładów, warsztatów – pomagam i podpowiadam, jak przy współpracy z naturą, w oparciu o sposoby: odżywiania, zarządzania stresem i sprzyjającym stylem życia, można w bezpieczny sposób powrócić do równowagi ciała i emocji. Swoją praktykę opieram na wykorzystaniu ekologicznego pożywienia i dodatkowych substancji odżywczych. Podpowiadam, jak dostosować się do zdrowych nawyków żywieniowych, oczyścić organizm, wyeliminować substancje spożywcze, które nie są tolerowane przez organizm. Zidentyfikować niedobór substancji odżywczych, ustalić przebieg procesu uzdrawiania, wspierając się witaminami, minerałami aminokwasami, tłuszczami, probiotykami. Pracuje z różnymi nierównościami w organizmie, od nierównowagi gruczołów hormonalnych, zaburzeń trawienia – po stany emocjonalne: nerwica, depresja.
Wciąż tak wiele się uczę, praktyka jest najcenniejszym nauczycielem.

Zajmuję się promowaniem zdrowego, naturalnego stylu życia, wydobyciem bezgranicznej potencji ludzkiej, która jest nieskończenie wielka. Opowiadam, jak uruchomić naturalny potencjał, który posiada żywy organizm do samouzdrawiania.
Pomagam ludziom od duszy po ciało, by malowali swój najpiękniejszy obraz Siebie.
Współprowadzę i prowadzę wykłady, warsztaty dla kobiet. Teraz jestem w momencie wydawania książki „Kobiety w Związku z Naturą”

Każdy dzień, moment jest możliwością do wyrażania kwintesencji siebie…

 

Gorąco Zaprasza, do wspólnej przygody

Anna

www.przerwanazycie.com

annaras.menet@gmail.com

 

Cena udziału w warsztatach:

 

650 zł – Cena obejmuje zakwaterowanie, ekologiczne – lokalne wyżywienie, poprowadzenie warsztatów. Proszę o wpisanie tytuły wpłaty – Warsztat Zdrowa Ja

Obowiązuje bezzwrotna zaliczka 200 zł

*Zastrzegam sobie prawo odwołania warsztatu. Jeśli nie zbierze się wymagana ilość kobiet, zaliczki zostaną wtedy zwrócone w całości.

 

Wpłata na konto:

Anna Ras Menet

Bank Millenium S.A.

NK. 8111 6022 0200 0000 0085 1098 62

Proszę o potwierdzenie wpłaty na adres: annaras.menet@gmail.com

Resztę kwoty będzie można uregulować na miejscu.

 

Zapisy i wszelkie info:

annaras.menet@gmail.com

Informacje odnośnie miejsca pobytu, dojazdu:

Elżbieta Strzyga Zdanowska

e.strzyga@gmail.com

 

Opinie uczestniczek po warsztatach:

 

Przeprowadziłaś mnie Kochana przez wymagającą ode mnie wielkiej odwagi podróż. Nie spodziewałam się, że wejdę w nią tak głęboko! Stała się dla mnie moją bezcennością, skarbem, nowym początkiem. Bardzo pomogło mi Twoje zdanie: „Miarą Miłości do siebie jest to kiedy przestajemy oceniać innych” Dla mnie stało się ono moją własną deklaracją.

Jestem tu po to, by uznać siebie każdą, dającą sobie przestrzeń, słuchającą swoich potrzeb i szanującą własne chęci i ograniczenia. Wielki bezcenny pierwszy raz, kiedy w wyrażeniu swego gniewu i złości, zobaczyłam swoją siłę, odwagę. Zobaczyłam, że to ja jestem od tych uczuć większa! Zobaczyłam, że potrafię dać im przestrzeń i uznanie, a kiedy przychodzi czas, by je w sobie wyciszyć to spokojowi w sobie nadaję moc.

Karolina

 

Aniu, Dziękuję. Za każde wypowiedziane słowo, przecinek i każdą pauzę. Ale dziękuję też za mimikę i tańczące gesty. Jak Ciebie słucham to automatycznie „słyszę” jak dłonie akompaniują rytm dla Twojej mądrości. Gdyby ktoś zapytał mnie o definicję „zgody na siebie, swój stan i płeć, odpowiedziałabym, że „brzmi ona głosem serca i esencją myśli Anny”. Potrzebujemy tak pięknie subtelnych kobiet, by móc odkrywać zgodę na własne piękno i ukrytą w nim uniwersalną siłę.

Jesteś tak niesamowicie autentyczna w swoim przekazie. Czuję, jak gra mi w sercu każda jego „ćwierćnuta”. Tu wszystko „się zgadza”! To jest wprost niesamowite!

Joasia